monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
Which ordered pair is a solution to the equation 2x - 4y = 18? (-1, 4) (0, 4) (9, 2) (11, 1)
The four terrestrial planets that have solid, rocky surfaces are ?
What is 3 divided by 927
What is the answer to 24/56 simplified
why do historians need anthropologists and archaeologists to study prehistory?
can a democracy have both representative and direct characteristics at the same time?
I'm just wondering if I have used the proper conjugated version of faire in each sentence. 1. Nous garcons faisons du baseball. 2. Les duponts font du camping.
what is 1/10 of 60,000
What is 247,009 rounded to the nearest thousand place
what is 6421 in scientific notation