Teresa2004
Teresa2004
02-12-2020
Mathematics
contestada
What is the measure of A?
Respuesta :
ywu03
ywu03
02-12-2020
The answer is 35 cause first u multiply 6+5 which is 30 then add 5 which is 35
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
You paid $9.60 for 4 pounds of potatoes. What is the unit cost of the potatoes?
Tastee-Freeze Ice Cream Month April May June July August September Cones Sold 500 1000 1500 2000 2500 3000 Profit $600 $1200 $1800 $2400 $3000 $3500 Tastee-Free
-5.55-8.55c+4.35c answer?
Add (3x3 - 6 – ) and (x3 +3)
To make a profit, a store marks up by 75%. If the store pays $28.50 for the shirt, what would the selling price be? Round your answer up to the nearest hundredt
Alvin is saving $1,500 for a down payment on a car. He has saved $300 so far and plans to save the rest in 6 months. How much money does he need to save per mon
Apply the distributive property to create an equivalent expression. (3−8y)⋅(−2.5)
_____ is the average temperature and precipitation of an area
Which equation represents a function of x that is not linear?
Political cartoons are used for? D) making a statement about a politician or policy. On edge 2021