quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
How many of rhe thirteen states needed to approve a low before it could passed, under the articles of confederation?
Simplify the exponential expression. (x3)−9
Which of the following best describes vertical integration? A. the control of production from raw materials to sale and production B. the destruction of an e
Which effect is most likely to result from parents who do not set appropriate limits or boundaries on children
describe the economic importance of anaerobic respiration in industry and at home
Applying the concepts. Need help finding the value.
Assume that male and female births are equally likely and that the birth of any child does not affect the probability of the gender of any other children. find
If Charlotte started doing her homework 9:15 and she finished 7 and a half hours later,what time did she finish?
Which detail BEST supports the idea that the Scarecrow is intelligent? He tells the Lion that Oz can help him, too. He asks the Lion whether he has any brains.
Can be harmful to your health and lead to problems such as depression if we don’t learn how to handle properly