caitlinwilliams941
caitlinwilliams941 caitlinwilliams941
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

what is the cost of x books at $4 each?​

Respuesta :

zoemadu12
zoemadu12 zoemadu12
  • 02-03-2021

Answer:

finish the question

Step-by-step explanation:

finish the question

Answer Link
S1NGH
S1NGH S1NGH
  • 02-03-2021

Answer:

4x

Step-by-step explanation:

The price would be the book price multiplied by the number of books since the book price is a fixed cost.

Answer Link

Otras preguntas

If Zoe has 9 apples, and each apple were 9 grams of sugar. How many grams of sugar does Zoe ate if see eats 9 apples each day this week.
Anyone know the answer to this ​
An amusement park reduced the admission price to $15.50 per day, but now charges $1.50 per ride. Mark has $26 to spend on admission and rides. Write an algebrai
WILL GIVE BRAINLIEST IF YOU GIVE AN ACCURATE DESCRIPTION!! ( look at photo)
39. Even if a bill has passed both the Congress and the Senate, the President can veto any proposed bill and prevent it from becoming law. A True B. False
Which term describes a "lighting war”that uses a combination of air attacks and fast-moving ground forces to win a quick victory ????
20 points and brainlest. Using the diagram below, identify the ONLY portion of the nucleotide that is not the same in every piece of DNA. (phosphate, sugar, or
How do I know wether to do up bow or down bow on violin sheet music?
How do repetitions look in Full Verbatim?
Determine if the statement is true or false 10,000-99,999<0