lilleesi
lilleesi lilleesi
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

plzz add an explanation for it too

plzz add an explanation for it too class=

Respuesta :

doomdabomb
doomdabomb doomdabomb
  • 03-06-2021

Answer:

A     $0.02

Step-by-step explanation:

Let's solve how much does it cost to have a bulb on for an hour. ⇒ 120 watt = 0.1 kilowatt per hour which costs 0.20 per kilowatt per ⇒ 0.1 kilowatt per hour* 0.20 = 0.02 dollars in an hour.

Answer Link

Otras preguntas

In a survey of 800 people, 42% said they shopped online last week. How many people said they shopped online last week?
What shapes can be found in everyday objects? How can I use these shapes to create realistic drawings?
which of the following is not a latent heat gain source
what is 2+2 divided by 50
what is the sum of the degree measures of the complement and the supplement of a 16 degree angle
Why is it more beneficial to interact with your audience using hootsuite, rather than engaging natively from specific social accounts?.
Determine the solution to each of the following single variable equations. A. x-4=1/2(x+3) B -4x=1/2(-8+2) C. 3-2(-3x+1)=6x+1 D. 0.5(x+3)=-3(x-0.5)
An art gallery sales 1400 paintings catalog states that 70% of the paintings by local painters how many of these paintings are by local painters
Marking as brainliest last attempt Do only questions 2 and 3
Which statement is true about angles 1 and 2? Angles 1 and 2 are complementary. Angles 1 and 2 are vertical. Angles 1 and 2 are supplementary. Angles 1 and 2 ar