BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
PLEASE HELP WILL MARK BRAINLIEST
Determine the flow velocities at the inlet and exit sections of an inclined tapering pipe using fluid flow theory and given pressure readings and flow rates. Th
what are the domain and range of f(x)=log x-5
What are the five parts of computer hardware that can be found in most computer systems?
The concept of pirate radio evolved into an online tool called live streaming in which:
42% of jacksons halloween candy from last year was chocolate. what fraction of his candy's chocolate
Need help with this pls Show work pls!!
which two legal factors supported and created segregation in the united states
According to the picture, whats the answer?
The driving distance from Chicago to San Francisco is 2,142 miles. The Hathaway family left Chicago on Monday morning, December 6. They averaged 50 miles an hou