benjaminicis392
benjaminicis392
03-09-2021
Mathematics
contestada
Can someone help me please?
Respuesta :
petry042908
petry042908
03-09-2021
Answer:
No Because the square root of 8 is approximately 2.83
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
which has the best unit rate? 16 oz for $4.25 or 20 oz for $ 4.55 I chose 16 oz but I need to make sure it's right
How to show a guy you like him
A family spent $186 per week for food. This was 20% of its weekly income. What was the weekly income?
How can a natural event such as a volcanic eruption affect biodiversity? Erupting volcanoes emit gases such as sulfur dioxide into the atmosphere. Sulfur dio
Which organic compound has this component? RNA A.carbohydrates B.lipids C.nucleic acids D.proteins
In the diagram, how many angles must be supplementary with angle 14?
Why were people worried about the banks during the great depression?
A college student has two options for meals: eating at the dining hall for $6 per meal, or eating a cup o' soup for $1.50 per meal. her weekly food budget is $6
Is this correct..? I want to make sure
A polling organization collects data about public opinion concerning a new park that city officials want to build in a historic neighborhood. The polling organi