marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
who was William Blackstone and why is he important to the American democracy
Upwelling is a proccess in which warm, nutrient rich water from the deep ocean rises to the surface. TRUE or FALSE.
When you purchase an item in a store, you may be charged __________.
Which process breaks down sugars to make ATP when oxygen is present?
what are 3 ways to classify angiosperm?
To change the name of a field, press and hold or right-click the column heading for the field, tap or click ____ on the shortcut menu, and then type the desired
Which phrase describes the distribution of charge and the polarity of a CCl4 molecule? (1) symmetrical and polar (2) symmetrical and nonpolar (3) asymmetrica
12 people buy their purchases for a 10-day camp. They agree to share the materials equally. If three more people join the group and they didn't buy more materia
Which substances protect against oxidative stress and the resultant tissue damage at the cellular level? a. hormones b. antioxidants c. proteins d. enzymes
36 quarts = ? gallons please show work so i can better understand?