RilakkuOats
RilakkuOats
01-12-2021
Mathematics
contestada
PLS HELP ASAP ILL GIVE BRAINLKEST THANKS
Respuesta :
loneguy
loneguy
01-12-2021
Answer:
19
Step-by-step explanation:
Answer Link
tylergroh1
tylergroh1
01-12-2021
Answer:
19
Step-by-step explanation:
12<=x-7. add 7 to both sides.
x>=19
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
two uses of resources
An object has a density of 20.00 g/mL. If the object has a volume of 50.00 mL, what is its mass?
Select all that apply. Today, many languages have the following in common: a. They came from nomadic pastoral people. b. They developed in tidal waves. c. Old l
3.x2 + 42x = -24 Solve the equation by completing the square
zahid fairs sells furniture he earns 4 percent commission on the first 6000 7 percent on the next 6000 and 12 percent on sales over 12000 last month he sold 195
An___ gives the speaker some form of feedback
Tito purchased sandwiches and a gallon of milk for himself and his friends. Each sandwich cost $9. The gallon of milk cost $6. The total cost of the meal was $3
Help please? I would love if you could answer quickly.
Elizabeth works for a local restaurant. At the end of her shift, she is required to write in the time that she arrived and the time she is leaving so that she c
Kira needs to buy plastic spoons. Brand a has a box of 42 spoons for $2.17. What is the unit price for brand a spoons?