lilymolen
lilymolen
04-03-2022
Mathematics
contestada
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Respuesta :
noir38
noir38
04-03-2022
Answer:
3x36
Step-by-step explanation:
Because he is getting 36 3 times so 3x36
By a Fourth grader
Answer Link
abig4tor
abig4tor
04-03-2022
the answer is 3x36y. 3 lawns, $36 dollars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
Can I get help with this differentiation problem? I found f'(x) but can't find f'(5).
Which number(s) below belong to the solution set of the equation? Check all that apply. 12x=144 Answer choices are- A. 16 B. 12 C. 112 D. 22 E. 17 F. 24
At the candy store, a chocolate bar costs c dollars and a vanilla bar costs 2 dollars more than a chocolate bar. Jamie buys a chocolate bar and three vanilla ba
When she saw Pyrrhus make malicious sport In mincing with his sword her husband’s limbs, The instant burst of clamour that she made— Unless things mortal mov
Find the percent change from $20 to $25.
what is a fact about pedigree
What is the sum of numbers in row 9 of pascal triangle if row 2 has the number 1, 2 and 1?
What was the leader of the persian empire that was impressed by alexander and why is he important?* quizlit?
When contaminated with e. coli strains toxic to humans, fresh meat should be cooked to at least ____ in order to prevent any food intoxication?
Which plot is the best example of a tragedy?