alexblack3t
alexblack3t
03-05-2022
Mathematics
contestada
I need help please!!!!!!
Respuesta :
ahopper13
ahopper13
03-05-2022
B because you’re buying 3 tacos, so 3x, and if you add up the price of 2 cheese, 2 lettuce, and 1 sour cream you get 1.25 so it’s 3x+1.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 96+ )
Otras preguntas
A pea plant is heterozygous for height (Tt). Which allele will be carried by a pollen grain produced by the plant? A.T only B.t only C.T and t D.T or t
Name two things found in a plant cell that are not found in an animal cell.
a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples
what did anna sofia nysten do after the titanic sinking
how do i change a trapezoid into a rectangle
how do i solve this infinite geometric series?64/25-16/5+4-5
Simplify 2(5x-3)-(2x+4), 24x-12y+40÷4, (2x)(3y)+2(-xy)
What is significant about Gatsby keeping watch over Daisy at the end of the chapter? In the Great Gatsby
Indicate true or false as to whether the following equation is quadratic 2x-4x+1=0
what types of units are used to describe area?