demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
Which kind of pronoun is the underlined word? If you choose a light blue game token, then I'll choose dark green. A. reflexive B. indefinite C. demonstrativ
where is Venezuela's most populous area
Which sentence uses the word insomnia incorrectly? Ralph's teacher told him that insomnia was not a legitimate excuse for his project being 2 days late. At the
Which word describes Haimon's feelings as he leaves his father after their argument? a. reassured b. doubtful c. disgusted d. dutiful
How do you multiple and divide complex numbers?
How did the desire to expand into new markets help push the United states to become a world power
Which is not a situation that leads to civil unrest? A)high unemployment B)aging population C)city overcrowding D)high crime rate
What is different about blood type O from all of the other blood types?
What is the structure of an Italian sonnet?
A can of soup has a volume of 12 fluid ounces. About how many milliters is this?