wsparker
wsparker
03-03-2017
Mathematics
contestada
Price went up by 75% the shirt used to cost $36
Respuesta :
Аноним
Аноним
03-03-2017
Find 75% of $36 and add it to $36. Convert 75% to a decimal and multiply it by 36. That's how you get 75% of 36.
Answer Link
gracesteward
gracesteward
03-03-2017
$27 all i did was 0.75*35
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
In which of the following resides the irony in the short stories "The Gift of Magi" and "The Necklace"? A. The protagonists value objects more than people. B.T
What is an important function of mitochondria? a. converting chemical energy from ATP into chemical energy in glucose products b. converting chemical energy fr
Where was the 1979 nuclear power accident that occurred near Harrisburg, PA? a. Three Mile Island b. Love Canal c. Buffalo Creek d. Michigan
What's the answer to 4/16+9/16
A relay team is 4 people runs 3 miles. If school person runs the same distance, how many miles does each person run?
Write a unite rate for the situation. 9 strikes in 3 innings. 117 points in 13 minutes.
CAN SOMEONE PLEASE CREATE A FOOD WEB WITH ---- three plants, and six animals in your web. There should be at least three levels (producer, primary consumer, and
0.1% of what number is 12?
how does learning to fly in the city more difficult for the fledging?
An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?