TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
What was the only branch of government created by the arrivals of confederation
Is 120 divisible by 4?
im a bit rusty on my graphing plz help me which do you graph first x line or y line
Which of the following lists is not in order from smallest to largest? 10.1, 10.5, 11.2, 12.9 4.75, 4.8, 4.92, 5 0.5, 1.3, 2.6, 3.8 2.33, 1.87, 3.6, 7.1
What is the equation of this line? A) y= 1 2 x−3 B) y=− 1 2 x−3 C) y=−2x−3 D) y=2x−3
Topic: How to achieve your dreams Decide three main points to present related to your topic Develop the introduction Develop the conclusion It needs to be 1-2
Which word identifies the agent that carries the energy released from earthquakes?
Pythagorean Theorem I am working on a project that requires me to use it in a real life scenario, i have figured that but can figure out the question i made. So
Read the following excerpt from the speech: We have suffered a setback in our quest to rid the state of nuclear power plants. There is not a good way to say it
PLEASE HELP, THANK YOU!!!!!