jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
Which of these painters produced the most self-portraits along with numerous portraits of wealthy merchants? a. Poussin b. Vermeer c. Caravaggio d. Rembrand
Subtract. –21 – (–13) a. –34 b. –8 c. 8 d. 34
What are two halves that geographers divide the earth
Why the right kidney sit lower than the left?
An icecube floats in water but sinks in gasoline. Moreover, a cork floats on top of both of the water and gasoline. What can you conclude about the relative den
The distance from Baltimore to New York is about 171 miles this is about 189 miles less then the distance from Baltimore to Boston how far is Baltimore from Bo
During the first two years of World War 1, Russia
Which ideals were the foundations of the government of the Iroquois Confederacy? a. truth, trust, tradition b. love, freedom, integrity c. ambition, companio
write two decimals, one repeating and one terminating, with values between 0 and 1. then write an inequality that shows the relationship between your two decima
when is the product of two integers less than or equal to both of the two factors