mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
Congress passed the Civil Rights Act of 1964 using this Constitutional authority. a. commerce power c. protection of states' citizens b. taxing power d. war pow
Birds have a keen sense of _____ and rely on this sense the most.
what would be 40/256 be reduced to
At the zoo Brooke learned that one of the Rhinos weight 4,897 pounds,one of the giraffe weight 2,667 one of the African elephant weighs 12,456 pounds, and one o
A gene is to a chromosome as a. a pea to a pod b. a front is to a back c. a bike is to a car d. a building is to a window
What is the value of 5,sixths divided by 3,sevenths?
Who led movements to establish the Republic of Turkey? A. Aglar Baba B. Saad Zaghlul C. Mustafa Kemal D. Gamal Abdul Nasser
In ∆ABC, which ratio equals cos C?
The lobe(s) that take(s) the heaviest hit in a traumatic brain injury is /are the ________ lobes a) frontal lobe only b) frontal and temporal lobes c) temporal
The Articles of Confederation provided the newly declared republic with a means of governing _______________________. A. during and immediately after the revolu