ilianaveras2
ilianaveras2
03-11-2017
Mathematics
contestada
Can someone please help me
Respuesta :
celestegaribay4
celestegaribay4
03-11-2017
you have to find the unit rate of the average cost per visit
so I think you have to divide 269.50 by 14 which equals 19.25 and I think that is your answer
Answer Link
jojo360
jojo360
03-11-2017
19.25 because if u add al of that u will get 19.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
simplify the expression 2(3x-y)+5(x+2y)
A party host is making identical party bags for guests using 44 bottles of bubbles, 89 stickers, and 55 pencils. What is the greatest number of identical party
I need to know what the point of View is for this paragraph
which of these is another name for map maker
what's the numerator of the following expression u/v+9/v=?/v
List two characteristics that make Beowulf a legendary, or epic , hero
which sport may prove to be prohibitively expensive over timeyoga hiking martial arts ice hockey
Find m∠Q. A. 76 B. 104 C. 66 D. 114
A pizza delivery guy name now takes 5 hours to deliver 54 pizzas, he earns $0.40 per pizza he delivers. How much money dose now earn in5 hours
40 PTS I NEED HELP FOR AN EASY QUESTION BUT IM BEYOND REPAIRRRR (I know the answers to some of these, but I really just need help showing my work!) The Great Wa