Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
In a dissenting opinion, Supreme Court Justice Ruth Bader Ginsburg stated, that ______ laws are a tool for suppressing minority votes. Select one: a. civil righ
With respect to the number of categories, k, when would a multinomial experiment be identical to a binomial experiment? a. k = 2 b. k = 3 c. k = 4 d. k = 1
When applied in marketing settings, the 80–20 Rule usually accurately suggests [approximately] 80% of profits emanate from (about) 20% of customers; 80% of prod
An economist for a bicycle company predicts that, other things equal, a rise in consumer incomes will increase the demand for bicycles. This prediction assumes
Which of the following statements is true about the values of the coordinate points in a figure when the figure is reflected over the y-axis
Which deployment tool will you use to deploy metadata from one organization to another organization?
The function A(b) relates the area of a trapezoid with a given height of 12 and one base length of 9 with the length of its other base. It takes as input the ot
If the sample size is n = 75, what are the degrees of freedom for the appropriate chi-square distribution when testing for independence of two variables each wi
. A friend opens a savings account by depositing $1000. He deposits an additional $75 into the account each month. a. What is a rule that represents the amount
The cultivation of tobacco in Jamestown resulted in all of the following except a) the destruction of the soil. b) a great demand for controlled labor. c) soari